UAB Vis Major · Į.k. 304716085 · Gedimino 28, Vilnius

Už kiek metų galima deklaruoti pajamas?

//Už kiek metų galima deklaruoti pajamas?

Už kiek metų galima deklaruoti pajamas?

Tik 68 proc. žmonių žino už kiek metų galima deklaruoti pajamas.

Tik 68 proc. žmonių žino už kiek metų galima deklaruoti pajamas.

Už kiek metų galima deklaruoti pajamas gyventojams?

Kiekvienais metais Lietuvos gyventojas gali susigrąžinti pajamų mokesčio permoką pateikęs Valstybinei mokesčių inspekcijai savo praėjusių metų pajamų mokesčio deklaraciją. Vis dėlto, Lietuvos teisės aktai leidžia deklaruoti ir mokesčių permokas susigrąžinti ne vien tik už praėjusius metus. Taigi, už kiek metų galima deklaruoti pajamas? Teisės aktais yra numatyta, kad deklaruoti ir mokesčio permoką susigrąžinti galima ne tik už einamuosius, bet ir už 5 praėjusius mokestinius metus. Vadinasi, 2016 metais bus galima susigrąžinti mokesčio permokas už 2011, 2012, 2013, 2014 ir 2015 mokestinius metus.

Mūsų praktikoje gana dažnai yra susiduriame su atvejais, kai per šį laikotarpį gyventojai būna nepateikę deklaracijų arba jos pateiktos neoptimaliai suformuotos. Dėl to gyventojai lieka nepasinaudoję viena ar keliomis lengvatomis. Taigi ir nesusigrąžinę visų priklausančių mokesčių permokų. Todėl mūsų specialistai labai kruopščiai peržiūri kiekvieno kliento ankstesnes deklaracijas ir kas antram pasiūlo pateiktas deklaracijas koreguoti bei susigrąžinti papildomų pinigų.

Ar galima pateikti prieš daugiau kaip 5 metus pateiktą deklaraciją?

Deja, tokios deklaracijos pateikti negalima. Jei bandysite tokią deklaraciją pateikti, tai VMI ją atmes. Taip pat negalėsite pataisyti jau pateiktos deklaracijos.

Ar galiu senas deklaracijas pataisyti pats?

Senas deklaracijas galite taisyti tiek pats, tiek kliautis specialistų paslaugomis. Šiuo atveju reikia atkreipti dėmesį, kad skirtingai nuo einamaisiais metais pateikiamos deklaracijos, taisant senesnių metų deklaracijas, jas optimizuojant, gali sumažėti grąžintina suma ir VMI paprašys ją grąžinti bei sumokėti delspinigius. T. y., jei Jūsų permoka mažinama, VMI apskaičiuos delspinigius nuo senos ir naujos deklaracijos sumų skirtumo. Tokiu atveju visada reikia kruopščiai skaičiuoti, ar papildomai susidarantys delspinigiai neatsvers gaunamos naudos. Todėl geriausias sprendimas – deklaracijas visada tvarkyti su specialistų pagalba.

Per kiek laiko grąžinama mokesčių permoka?

Pagal šiuo metu galiojantį LR Mokesčių administravimo įstatymą, gyventojų pajamų mokesčio permoka yra grąžinama ne vėliau kaip per 90 kalendorinių dienų nuo deklaracijos pateikimo Valstybinei mokesčių inspekcijai dienos. Tačiau praktika rodo, kad pateikus teisingai užpildytą pajamų deklaraciją, Valstybinė mokesčių inspekcija mokesčio permoką paprastai grąžina 1 mėnesio laikotarpyje.

Už kiek metų galima deklaruoti pajamas?
5, Viso: 5 balsų
By | 2018-01-19T11:07:42+00:00 liepos 4th, 2015|Deklaravimo aktualijos|

Comments are closed.