UAB Vis Major · Į.k. 304716085 · Gedimino 28, Vilnius

Pajamų delaravimo startas – šiandien

//Pajamų delaravimo startas – šiandien

Pajamų delaravimo startas – šiandien

Valstybinė mokesčių inspekcija Elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) ketvirtadienį ryte pateikė preliminariąsias deklaracijas, tad gyventojai jau gali deklaruoti pajamas už 2016 m. Žemiau pateikiame atsakymus į svarbiausius su deklaravimus susijusius klausimus.

2016 m. pajamų deklaravimasIki kada galima deklaruoti pajamas už 2016 m?

Norintieji suspėti laiku deklaruoti savo pajamas, deklaracijas  turi pateikti  iki gegužės 2 d. VMI duomenimis, praėjusiais metais laiku pateikusių deklaracijas buvo 84 proc. (vykdžiusių individualią veiklą).

Sankcijos už nelaiku pateiktas deklaracijas

Nespėjus deklaracijas pateikti laiku, VMI skaičiuos delspinigius nuo mokestinių nepriemokų.

Mažiau preliminarių deklaracijų

Šiemet VMI yra paruošusi mažiau preliminarių deklaracijų nei pernai. Šiais metais prelminarių deklaracijų parengta per 1,5 mln. Pernai VMI buvo parengusi apie 1,8 mln. preliminariųjų deklaracijų. Pernai net 654 tūkstančiai gyventojų susigrąžino iš viso 73 milijonus eurų. Mokesčius susigrąžino ne visi – daliai gyventojų teko primokėti. Iš viso mokesčių permokos buvo grąžintos – 266 tūkst. gyventojų.

Kas privalo pateikti deklaracijas?

Dėl pajamų deklaracijų būtinumo turėtų pasitikrinti visi asmenys, kurie gavo kitokių pajamų nei vien darbo pajamos – jei pajamų mokestį gyventojai susimokėti turi patys, reikia deklaruoti ir pajamas. O ir dirbantiesiems tokia prievolė kyla, jei buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD) – jį tenka grąžinti deklaruojant gautas pajamas.

Daugiausia gyventojų privalo pateikti pajamų deklaracijas dėl vykdytos individualios veiklos pagal pažymą ar verslo liudijimą – pajamas privalu deklaruoti, net jei nebuvo gauta jokių pajamų iš veiklos.

Pajamas taip pat deklaruoti turi ir individualių įmonių savininkai, ūkinių ir mažųjų bendrijų nariai, gavę pajamų iš šių įmonių. Kiti dažniausi atvejai, kai pajamas privalu deklaruoti – buvo gauta turto nuomos pajamų ar turto pardavimo pajamų. Visi PVM mokėtojais įregistruoti gyventojai, gavę pajamų iš žemės ūkio veiklos, privalo teikti deklaracijas. Jei PVM mokėtoju registruotis neprivaloma, pajamas iš žemės ūkio veiklos deklaruoti turi tie gyventojai, jei gautų pajamų suma didesnė nei 3000 eurų.

Taip pat deklaruoti pajamas deklaruoti reikia gavus didesnės nei 2500 eurų vertės dovanų.

Kada deklaracijų teikti nėra būtina?

 

Deklaracijų teikti nereikia, jei parduotas NT kaip nuosavybė buvo išlaikytas 10 metų. O kilnojamojo turto, pavyzdžiui, automobilio, pardavimo sandoriai pajamų mokesčiu apmokestinami, kai nuosavybė neišlaikoma bent 3 metus.

 

Pajamų delaravimo startas – šiandien
2.4, Viso: 9 balsų
By | 2018-01-19T11:07:41+00:00 kovo 16th, 2017|Straipsniai|