UAB Vis Major · Į.k. 304716085 · Gedimino 28, Vilnius

Booking.com klientams teks papildomai susimokėti keliolika tūkstančių PVM

//Booking.com klientams teks papildomai susimokėti keliolika tūkstančių PVM

Booking.com klientams teks papildomai susimokėti keliolika tūkstančių PVM

2015 m. liepos 16 d., Alytus. Alytaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad gegužės – birželio mėnesiais aktyviai vykdė apgyvendinimo paslaugų stebėjimo priemones. Analizuojant užsakymo internetu agentūrų teikiamą viešą informaciją, nustatyta apie 50 asmenų, kurie vengė deklaruoti ir sumokėti pridėtinės vertės mokestį (toliau – PVM), taip pat nustatyta atvejų, kai vykdę veiklą gyventojai neapskaitė ir nedeklaravo visų gautų pajamų.

„Gyventojams, įsigijusiems nakvynės užsakymo internetu paslaugas iš Nyderlandų kompanijos www.booking.com ir galimai teikiantiems apgyvendinimo paslaugas, Alytaus AVMI pavasarį išsiuntė laiškus su prašymu įvertinti savo vykdomą veiklą ir su ja susijusias mokestines prievoles. Atlikusi analizę AVMI nustatė, kad daugiausia klaidų daro dirbantys su verslo liudijimu arba individualios veiklos pažyma gyventojai, neįsiregistravę PVM mokėtojais. Pokalbių metu išaiškinus mokestines prievoles, užsakymo paslaugas iš www.booking.com pirkę asmenys patikslino pateiktus duomenis ir papildomai deklaravo sumokėti per 16 tūkst. eurų pardavimo PVM“, – sako Alytaus AVMI vadovė Zita Jarmalienė pažymėdama, kad siekiant užtikrinti tinkamą prievolių vykdymą, apgyvendinimo veikla ir toliau bus atidžiai stebima.

Alytaus AVMI primena, kad pirkėjas ne PVM mokėtojas, už užsienio asmens (pvz., teikiančios užsakymų internetu agentūros paslaugas) Lietuvos teritorijoje suteiktas paslaugas privalo apskaičiuoti pardavimo PVM, t. y. pateikti PVM mokėtoju neįregistruoto asmens mokėtino PVM apyskaitą (FR0608 forma). Paslaugą pirkęs gyventojas šį apskaičiuotą PVM privalo sumokėti į biudžetą iki kito mėnesio, einančio po mėnesio, kurį šis mokestis turėjo būti apskaičiuotas, 25 dienos.

Alytaus AVMI primena, kad apgyvendinimo paslaugos yra savarankiška, už užmokestį atliekama ekonominė veikla, kuria sudaromos sąlygos tenkinti nakvynės ir higienos poreikius. Tokias paslaugas galima teikti įsigijus verslo liudijimą Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių paslaugos) teikimas“ arba „Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo paslaugos) teikimas“. Taip pat galima įregistruoti individualią apgyvendinimo veiklą pagal pažymą (kodas pagal EVRK 55.23).

Alytaus AVMI duomenimis, apgyvendinimo palaugoms Alytaus apskrityje teikti šiemet per pirmą pusmetį minėtus verslo liudijimus yra įsigiję 110 gyventojų (pernai per tą patį laikotarpį – 100 gyventojų), dar 24 gyventojai registravę individualią veiklą pagal pažymą. Verslo liudijimą patogiausia išsiimti internetu pasinaudojus paslauga Mano VMI arba bet kuriame VMI teritoriniame skyriuje.

Alytaus AVMI primena, kad gyventojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę VMI pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą internetinėje svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

#

Ilona Radzevičienė,

Alytaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: (8 315) 55820, 8 686 89017, el. p.: [email protected]

Booking.com klientams teks papildomai susimokėti keliolika tūkstančių PVM
Įvertinkite straipsnį
By | 2015-08-11T08:57:54+00:00 liepos 15th, 2015|VMI pranešimai|