UAB Vis Major · Į.k. 304716085 · Gedimino 28, Vilnius

Sukčiaujančią bendrovę išdavė fiktyvi sutartis dėl televizijos projektų filmavimo

//Sukčiaujančią bendrovę išdavė fiktyvi sutartis dėl televizijos projektų filmavimo

Sukčiaujančią bendrovę išdavė fiktyvi sutartis dėl televizijos projektų filmavimo

2015 m. liepos 22 d., Kaunas. Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau — Kauno AVMI) informuoja, kad išaiškino bendrovę, kurios vardu savininkai už 160 tūkst. Eur įsigijo butą Neringoje vieninteliu tikslu – susigrąžinti sumokėtą pridėtinės vertės mokestį (toliau – PVM). Mokesčių inspektoriai atskleidė, kad bendrovė nevykdė jokios ekonominės veiklos, PVM atskaitą bandydama pagrįsti neva būsima buto nuoma TV projektų filmavimui, todėl papildomai turės susimokėti priskaičiuotą 28 tūkst. Eur PVM.

VMI akiratyje pramogų ir poilsio organizavimu bei apgyvendinimu besiverčianti bendrovė atsidūrė, kai pateikė prašymą grąžinti PVM permoką už įsigytą butą Neringoje iš akcininkės skolintų lėšų, nors tuomet neapskaitė bei nedeklaravo gautų pajamų iš oficialios veiklos. Abejonių sukėlė ir šio buto nuomos sutartis, pagal kurią jis laikinai perduotas filmuoti TV projektus – nebuvo kitokių dokumentų, patvirtinančių nuomą TV projektus filmuojančiai įmonei.

Siekdami įsitikinti, ar butas Neringoje naudojamas pagal sutartį, inspektoriai nuvyko jį apžiūrėti ir išsiaiškino, kad patalpos nėra visiškai įrengtos bei pritaikytos gyventi ar vykdyti TV projektus. TV projektus filmuojančios įmonės vadovas nurodė, kad nuomos sutartis jau nutraukta, neva dėl to, kad projektams įgyvendinti reikia kitokių patalpų, o butas įmonei nei neperduotas, nuoma nemokėta.

Nuvykus tikrintos bendrovės registracijos adresu Druskininkuose bei patikrinus dar vieną jai priklausantį nuomojamą būstą šiame kurorte, mokesčių inspektoriai įsitikino, kad ir čia veikla nevyko –jokių iškabų ir nuorodų, butuose turto daugiau nei bendrovė įsigijusi, rasti asmeniniai daiktai.

„Mokesčių mokėtojas nepateikė objektyvių priežasčių, kodėl butas Neringoje nenuomojamas, nepateikė ir remonto, komunalinių paslaugų bei kitas sąnaudas pagrindžiančių dokumentų. Mokesčių specialistai, įvertinę įvykių seką, nustatė, kad nuomos sutartis sudaryta formaliai, siekiant pateisinti įsigyto buto Neringoje PVM atskaitą. Realiai bendrovė nevykdė jokio veiklos, tačiau siekė susigrąžinti dalį susimokėtų lėšų už buto įsigijimą PVM pavidalu“, – komentavo Kauno AVMI Kontrolės departamento direktorė Ligita Brazlauskienė.

Kontrolės departamento direktorė taip pat akcentavo, kad didžioji dalis mokesčių mokėtojų yra pareigingi ir mokesčius deklaruoja bei sumoka laiku, primindama, jog siekiant padėti sąžiningam verslui šiuo metu įgyvendinamas „PSF“ projektas, kurio metu renkami PVM sąskaitų faktūrų duomenys iš rizikingiausių 7 tūkst. šalies įmonių, tiksliai nustatomi bei baudžiami mokesčių vengiantys mokėtojai.

Kauno AVMI primena, kad visi mokesčių mokėtojai apie nelegalios veiklos atvejus, neapskaitytas pajamas ar kitus mokestinius pažeidimus gali pranešti paskambinę pasitikėjimo telefonu 1882, pasinaudodami išmaniųjų telefonų programėle „Pranešk“, užpildę anketą internetinėje svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba apsilankę Mokesčių inspekcijoje.

Išsamesnė informacija žiniasklaidai:

Gintarė Dočkienė,

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

tel.: +370 37 466 766, +370 698 37 867; el. p. [email protected]

Sukčiaujančią bendrovę išdavė fiktyvi sutartis dėl televizijos projektų filmavimo
Įvertinkite straipsnį
By | 2015-08-11T08:57:57+00:00 liepos 21st, 2015|VMI pranešimai|