UAB Vis Major · Į.k. 304716085 · Gedimino 28, Vilnius

Iki kada galima pervesti 2 procentus?

//Iki kada galima pervesti 2 procentus?

Iki kada galima pervesti 2 procentus?

Terminas, iki kada galima pervesti 2 procentus, yra galutinis. Jį praleidus paramos skirti nebegalėsite.

Terminas, iki kada galima pervesti 2 procentus, yra galutinis. Jį praleidus paramos skirti nebegalėsite.

Mūsų pastebėjimais, didesnė dalis klientų prisiruošia deklaruoti pajamas, o kartu ir pervesti 2 proc. deklaravimo periodui artėjant į pabaigą. Todėl nenuostabu, kad daliai žmonių kyla klausimas iki kada galima pervesti 2 procentus? Tai pakankamai aktualus klausimas, nes prašymas skirti paramą terminas yra galutinis, kurį praleidus parama nebus pervedama.

Iki kada galima pervesti 2 procentus?

Prašymą pervesti paramą (ar taip vadinamus 2 proc. visuomeninėms organizacijoms bei 1 proc. politinėms partijoms) galima pateikti iki gyventojų pajamų deklaracijų termino pabaigos. Gyventojų pajamų mokesčio deklaracijų pateikimo galutinis terminas yra pirmoji gegužės mėnesio darbo diena. Todėl ir prašymą skirti paramą visuomeninėms organizacijoms ir politinėms partijoms galima skirti iki pirmosios gegužės mėnesio darbo dienos (imtinai).

[themify_box style=“light-green note rounded“ ]Nespėjus pateikti prašymo skirti paramą iki jo pateikimo termino – vėliau jo skirti nebebus galima[/themify_box]

Vertėtų pažymėti, kad deklaracijų pateikimo terminas, o kartu ir terminas iki kada galima skirti 2 procentus visuomeninėms organizacijoms ir politinėms partijoms nežymiai kinta. Tačiau svarbesnis aspektas yra tai, kad terminas iki kada galima pervesti 2 procentus visuomeninėms organizacijoms ir 1 proc. partijoms, skirtingai nuo pajamų deklaracijų, yra galutinis. Tai reiškia, kad praleidus šį terminą paramos skirti nebegalėsite (tačiau ir toliau galėsite pateikti pajamų deklaraciją).

Kodėl kinta terminas iki kada galima pervesti 2 procentus organizacijoms ir 1 procentą partijoms?

Deklaravimo, o kartu ir paramos prašymo teikimo terminas kinta dėl gegužės mėnesio nedarbo dienų. Įstatyme numatyta gegužės pirmoji visada yra nedarbo diena, todėl paramos skyrimo terminas nusikelia iki gegužės antros. Jei gegužės antroji yra savaitgalis, terminas nusikelia iki pirmadienio, tad nebūtų klaidinga jei teigtume, kad terminas iki kada galima pervesti 2 procentus yra pirmoji gegužės mėnesio darbo diena. Tokiu būdu bus labai paprasta prisiminti, iki kada galima skirti paramą.

Žemiau pateikiamoje lentelėje rasite terminus iki kada galima skirti paramą pagal metus (lentelėje data nurodyta imtinai):

Paramą skirti galima iki šių terminų

  • 2017 m. iki gegužės 02 d. (antradienio)
  • 2016 m. iki gegužės 02 d. (pirmadienio)
  • 2015 m. iki gegužės 04 d. (pirmadienio) (gegužės 03, 04 dienos – savaitgalis)
  • 2014 m. iki gegužės 02 d. (penktadienio)
  • 2013 m. iki gegužės 02 d. (ketvirtadienio)
  • 2012 m. iki gegužės 02 d. (trečiadienio)

gegužės 01 d. – nedarbo diena!

Norėtume atkreipti dėmesį, kad deklaruojant pajamas neverta deklaravimo ir paramos skyrimo nukelti į deklaravimo periodo pabaigą. Vertėtų pasilikti šiek tiek laiko galimoms klaidoms pataisyti, nes nespėjus pateikti teisingos deklaracijos iki gegužės 1 dienos gali tekti ilgiau laukti mokesčių permokos grąžinimo. Nespėjus pateikti prašymo skirti paramą – jo skirti nebebus galima. Kita vertus, visada galite pasikliauti deklaracijaok.lt paslaugomis.

Paramos gavėjų sąrašą galite rasti čia.

Iki kada galima pervesti 2 procentus?
3.9, Viso: 23 balsų
By | 2018-01-19T11:07:42+00:00 kovo 15th, 2015|Deklaravimo aktualijos|

Leave A Comment